Horory - hlavní strana

Baby Blues

Převrácená kolébka života
 


Hodnocení 3.0 z 5 (2):
hodnocení hororu Baby Blues


Index krve 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu Baby Blues


Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu Baby Blues

Čsfd Imdb.com English

Baby Blues

Horor USA, 2008, 85min
Duševní stav matky čtyř dětí se rozhodne vyvraždit celou rodinu...

Režie: Lars Jacobson, Amardeep Kaleka
Hrají: Colleen Porch - Mom; Aiden Kersh - Baby Nathan; Ridge Canipe - a další..

Matka čtyř dětí se na ranči utápí v depresi, manžel je kdesi na cestách a její psychóza se stupňuje. 10 letý Jimmy musí ochránit ostatní sourozence před šílenou matkou a jejím plánem vyvraždit své potomky. Nejdříve si však musí uvědomit, že šílené monstrum, již není jejich matkou.

Hororový snímek je založen na skutečných událostech z roku 2001, kdy Andrea Yates (Wikipedia [EN]), obyvatelka Texasu, se přiznala k utopení svých pěti dětí ve vaně. Události předcházela těžká poporodní deprese a poporodní psychóza. Státní zástupce žádal trest smrti, ale kvůli zaujatému svědectví jednoho z expertů psychiatrie byla odsouzena k doživotnímu vězení s možností propuštění po 40 letech. V roce 2006 byla Andrea Yates osvobozena z důvodu spáchání činu ve stavu šílenství a byla umístěna do vysoce-zabezpečené psychiatrické léčebny ve Vernonu.

Andrea Yates se narodila 2. července 1964 a pocházela taktéž z pěti dětí, už během dospívání si prošla psychickými problémy a trpěla depresemi a bulimií. Ve věku 17 let mluvila o sebevraždě. Ve věku 29 let (1993) se vdala a oznámila, že se spolu s chotěm budou snažit mít tolik dětí, kolik jim příroda dovolí. První syn na sebe nenechal dlouho čekat a narodil se o rok později, při narození čtvrtého dítěte propadla Yates naplno depresi a pokusila se spáchat sebevraždu. Po konzultaci s psychiatričkou Dr. Eileen Starbranchovou ji bylo doporučeno nemít žádné další děti, aby se předešlo psychickým problémům. V březnu 2000 přestala brát antipsychotikum Haloperidol a v listopadu téhož roku porodila dceru Marii.

Baby Blues, také známý jako Cradle Will Fall je americký horor z roku 2008, který natočila režisérská dvojice Lars Jacobson a Amar Kaleka podle skutečné události.

Žánry: Horor - Drama - Thriller

Hodnocení horrory.cz: 60 %
Hodnocení dle csfd.cz: 69 %
Hodnocení imdb.com: 59 %

Viděli?
Komentáře k hororu Baby Blues. Rating 3.0 z 5 (2)
Podobné horory: