Horory - hlavní strana

Denní hlídka

Druhá část epického fantasy hororu.
 


Hodnocení 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Denní hlídka
Index krve 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Denní hlídka
Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Denní hlídka

Denní hlídka

Horor Rusko, 2006, 126min
Druhý díl sci-fi fantasy ruského hororu ze současného Ruska.

Režie: Timur Bekmambetov
Hrají: Konstantin Khabenskiy - Anton Gorodetsky; Mariya Poroshina - Svetlana; Vladimir Menshov - a další..

Před dvěma lety dobyl fantasy horor Noční hlídka, první díl fantasy duologie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků.

Rozpočet filmu: $4,200,000
Žánry: Horor - Fantasy - Thriller
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: N/A
Hodnocení dle csfd.cz: 62 %
Hodnocení imdb.com: 66 %

Viděli?
Komentáře k hororu Denní hlídka. Rating 0.0 z 5 (0)
Podobné horory: