Horory - hlavní strana

King Kong

Od režiséra Pána Prstenů.
 


Hodnocení 3.4 z 5 (15):
hodnocení hororu


Index krve 2.8 z 5 (12):
hodnocení hororu


Faktor strachu 3.0 z 5 (16):
hodnocení hororu

Oficiální FB stránka filmu Čsfd Imdb.com English

King Kong

Horor Nový Zéland, Německo, USA, 2005, 187min
Slavné filmové monstrum King Kong bojující na ostrově lebek s dinosaury .. i lidmi.

Režie: Peter Jackson
Hrají: Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Colin Hanks, Andy Serkis, a další..

Peter Jackson (Přízraky [1996], Braindead [1992]) si splnil dětský sen, když znovu přivedl na filmové plátno King Konga. Nejslavnější monstrum filmové historie tak prožívá úžasný návrat pomocí režiséra, který dokáže skloubit nejmodernější trikové efekty s velkolepou výpravou, zajímavými postavami a strhujícím příběhem. To všechno má i King Kong, král divočiny, který se vinou své výjimečnosti ocitne v New Yorku, kde se naplní jeho tragický osud.

Skupina filmařů se vydává do Tichomoří hledat legendární Ostrov lebek, na němž podle pověstí kdysi žilo gigantické monstrum jménem Kong. Výprava, v níž figurují excentrický režisér Carl Denham (Jack Black - ŠKOLA RO(c)KU, TĚŽCE ZAMILOVÁN), krásná Ann Darrow (Naomi Watts - KRUH [2002], KRUH 2 [2005], KUKUŘIČNÉ DĚTI 4 [1996]) a scenárista Jack Driscoll (Adrien Brody - SPLICE [2009], PREDÁTOŘI [2010]), tajemný ostrov skutečně nalezne a přistane na něm. Bohužel monstrum, o němž chtěli natočit hraný dokument, stále žije společně s řadou dalších prehistorických živočichů, kteří je začnou vážně ohrožovat na životě. V největším nebezpečí se ocitá Ann, kterou unesou zdejší domorodci a v rámci tradičního rituálu ji chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se však tváří v tvář křehké blondýnce zachová zcela nečekaně.

Příběh King Konga filmoví fanoušci důvěrně znají z několika filmových zpracování. Petera Jacksona nejvíce ovlivnila slavná verze z roku 1933. Ostatně do třicátých let minulého století situoval i svého King Konga. "Původní film samozřejmě zůstane nedostižný. My se mu s naším remakem můžeme maximálně přiblížit. Má ale tak úžasný příběh, že jsem se rozhodl znovu vstoupit do stejné řeky. S moderními prostředky to navíc nepostrádá smysl," říká režisér. Ten například znovu využil služeb herce Andyho Serkise, jenž pomocí technologie motion capture skvěle předehrával počítačového Gluma v PÁNOVI PRSTENŮ. V King Kongovi se stal Serkis dokonce předobrazem pro titulního hrdinu. "S využitím nejnovějších technologií jsme mohli prakticky cokoliv. Představte si ty nejúžasnější sekvence příběhu - King Kong bojující s dinosaury, King Kong šplhající s Anne po Empire State Building, a to všechno je naprosto realistické," rozplývá se Jackson.

Rozpočet filmu: $207,000,000
Oblast natáčení: Auckland, Cook Strait, Wellington na Novém Zelandě a Kalifornie v USA
Žánry: Horor - Dobrodružný - Drama

Hodnocení horrory.cz: 68 %
Hodnocení dle csfd.cz: 73 %
Hodnocení imdb.com: 73 %

Viděli?
Komentáře k hororu . Rating 3.4 z 5 (15)
Podobné horory: