Horory - hlavní strana

Klíč

Může otevřít jakékoliv dveře!
 


Hodnocení 2.8 z 5 (6):
hodnocení hororu Klíč
Index krve 2.7 z 5 (6):
hodnocení hororu Klíč
Faktor strachu 2.5 z 5 (2):
hodnocení hororu Klíč

Klíč

Horor USA, Německo, 2005, 104min
Scénarista hororu kruh přichystal další hrůznou podívanou. Hlavní role KLÍČ.

Režie: Iain Softley
Hrají: Kate Hudson, Gena Rowlands, John Hurt, Peter Sarsgaard, Joy Bryant, Maxine Barnett, a další..

Scenárista hororu Kruh a Vřískot 3 Ehren Kruger připravil další temnou lahůdku, která diváky strhne děsivým a strhujícím příběhem. Hrůzu tentokrát nebude vzbuzovat videokazeta s tajuplným obsahem ale zdánlivě docela obyčejný klíč. Ten vyfasuje mladá ošetřovatelka Caroline (Kate Hudsonová) od svých nových pacientů, postaršího manželského páru (Gena Rowlandsová a John Hurt - Vetřelec), který žije ve starobylé a poněkud zpustlé usedlosti v zapadlém koutu Louisiany, na jihu Spojených států. Prazvláštní zvyky obou staříků, husí kůži nahánějící atmosféra starého domu a celého okolí, to vše podněcuje Carolininu fantazii a zvědavost. Univerzální klíč, kterým může otevřít všechny dveře v domě, jí umožní vydat se na průzkum budovy. Na půdě objeví tajnou místnost skrývající děsivé tajemství, které možná navždy změní její život, pokud ji o něj rovnou nepřipraví. Některé dveře by raději měly zůstat zamčené.

Kromě Kate Hudsonové (Na pokraji slávy, Rozvod po francouzsku), Geny Rowlandsové (Noc na Zemi) a Johna Hurta (Sloní muž) ve filmu uvidíte i Petera Sarsgaarda (Sirotek) v roli místního advokáta, který pečuje o právní záležitosti obou manželů, a Joy Bryantovou (Spider-Man 2) v roli Carolininy kamarádky. Za kamerou seděl Daniel Mindel, který ukázal, že jeho vidění světa je divácky atraktivní ve filmech jako je například Nepřítel státu, Spy Game či Tenkrát na východě. Režie se ujal Iain Softley, který už třeba ve filmu Svět podle Prota dokázal, že umí perfektně pracovat s atmosférou příběhu a získat od svých hereckých představitelů to nejlepší.

Obojího si v duchařském hororu Klíč užijí diváci dostatek. K tomu navíc přibudou tajemné rituály, sekty praktikující voodoo a dům hrůzy s tragickou minulostí. "Horory a strašidelné filmy vždycky balancují na hranici reality. Někdy zcela sklouznou do nereálna, někdy si ale udržují zdravý přístup k realitě a vás děsí, že to, co na plátně vidíte, by se opravdu mohlo stát. Přesně takový je Klíč. Přiznám se, že tenhle typ filmu mě vyděsí spolehlivěji než třeba Noční můra v Elm Street," tvrdí Kate Hudsonová.

Rozpočet filmu: $43,000,000
Oblast natáčení: Louisiana a Kalifornie v USA
Žánry: Horor - Mysteriózní - Drama
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 56 %
Hodnocení dle csfd.cz: 68 %
Hodnocení imdb.com: 64 %

Viděli?
Komentáře k hororu Klíč. Rating 2.8 z 5 (6)
Podobné horory: