Horory - hlavní strana

Příliš dokonalá podoba

Dvě těla, dvě vědomí, jedna duše.
 


Hodnocení 3 z 5 (1):
hodnocení hororu Příliš dokonalá podoba


Index krve 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu Příliš dokonalá podoba


Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu Příliš dokonalá podoba

Čsfd Imdb.com English

Příliš dokonalá podoba

Horor Kanada, USA, 1988, 115min
Dvojčata Elliot a Beverly jsou stejní a sdílejí spolu i stejné ženy, až na jednu...

Režie: David Cronenberg
Hrají: Jeremy Irons - Beverly Mantle; Geneviève Bujold - Claire Niveau; Heidi von a další..

Elliot a Beverly Mantleovi jsou identická dvojčata a oba vykonávají práci gynekologa ve společné klinické praxi v Torontu. Specializují se na léčbu ženských problémů s plodností. Elliot, sebevědomější a cyničtější, svádí ženy, které přijdou k nim na kliniku a poté je tajně přenechá svému navlas stejnému bratrovi o čemž ženy nevědí.

Jednoho dne přijde na kliniku Claire Niveauová, slavná a charismatická herečka, podle vyšetření se ukáže, že pravděpodobně nemůže mít nikdy děti. Elliot ji svede a přenechá ji svému bratrovi, který se však do ní zamiluje což naruší rovnováhu mezi bratry. Claire se dozví hru bratrů a naštve se, vybere si Beverlyho a chtěla by ve vztahu pokračovat, ale situace se komplikuje. Beverly se dostává do depresí a paronoidních bludů o ženách s abnormálními genitáliemi. Najde uměleckého kováře a zadá mu zakázku na výrobu gynekologických nástrojů pro obří mutantní ženy.

Beverly chce použít své nové nástroje na jednu z pacientek a se svým bratrem jsou odstaveni z praxe, Elliot se chce distancovat od svého bratra, aby mohl provozovat praxi sám, jenže se mu to nedaří a propadá alkoholu. Beverly se pomalu zotavuje a role bratrů se obrací. Claire se vrací na scénu, aby se šílený trojúhelník protočil kolem dokola jeden z úhlů zmizel.

Příliš dokonalá podoba je kanadsko-americký horor z roku 1988, který podle svého scénáře natočil mistr hororů David Cronenberg. V hlavních rolích se objeví Jeremy Irons, Genevieve Bujold, Heidi von Palleske, Barbara Gordon a Shirley Douglas.

Oblast natáčení: Bay Street v Torontu - Ontario, Kanada
Žánry: Horor - Drama - Thriller

Hodnocení horrory.cz: 60 %
Hodnocení dle csfd.cz: 73 %
Hodnocení imdb.com: 73 %

Viděli?
Komentáře k hororu Příliš dokonalá podoba. Rating 3 z 5 (1)
Podobné horory: