Horory - hlavní strana

Sadako vs. Kayako

Kruh a Nenávist
 


Hodnocení 5.0 z 5 (2):
hodnocení hororu


Index krve 5.0 z 5 (2):
hodnocení hororu


Faktor strachu 4.0 z 5 (2):
hodnocení hororu

Čsfd Imdb.com English

Sadako vs. Kayako

Horor Japonsko, 2016, 95min
Pomstychtiví duchové z japonských sérií Kruh a Nenávist stojí proti sobě.

Režie: Kôji Shiraishi
Hrají: Mizuki Yamamoto - Yuri Kurahashi; Tina Tamashiro - Suzuka Takagi; Masahiro Komoto a další..

Sociální pracovnice navštíví sídlo Abigail Gypens, a nalezne ji uškrcenou elektrickým kabelem. Z opodál běžící videokazetové nahrávky s nechvalně známou prokletou videokazetou, po chvíli vyleze Sadako Yamamura a rozřízne sociální pracovnici nožem hrdlo.

Přehrávač se o pár dní později objeví v jednom bazaru, kde ji za pár drobných koupí dvě studentky, kteří si chtějí přehrát kopii svatebního videa rodičů jedné z nich. Když zjistí, že uvnitř je nějaká páska, tak si nejdříve pustí "překvapení" v přehrávači. Jedna ze studentek má telefon a tak nesleduje video, ale vidí kamarádku jak šokovaně zírá na cosi ve videu. Děvčata se vrátí do obchodu, aby vrátily video a dozví se, že páska je prokletá.

Dívky kontaktují profesora Morisige (Masahiro Kômoto), který se specializuje na městské legendy a on je po nějaké době pošle do chrámu kněžky Morisige, která by mohla mít na Sadako nějaký vliv, minimálně by mohla zkusit exorcismus. Sadako při rituálu kněžku zabije, ale těsně před smrtí ještě stihne dívkám dát radu na koho se dál obrátit. Na Keiza Tokiwu, muže s psychickými silami.

Mezitím začne studentka Suzuka Takagi (Japonská modelka Tina Tamashiro) mít strašidelné sny o domě v okolí. A začíná se objevovat duch z hororu Nenávist, který zabije oba její rodiče i některé kamarádky. Suzuka se dozví o prokleté kazetě a dostane plán ji zničit puštěním videokazety. Sežene si pásku a v okamžiku objevení Kayako na ni pustí Sadako...

Sadako vs. Kayako je japonský nadpřirozený horor z roku 2016, crossover (překřížení) hororových sérií Kruh a Nenávist. Námět na film vznikl původně jako aprílový žert, ale pro nečekaný úspěch vznikl o pár měsíců námět opravdový a cesta k natočení byla otevřena. Režie se ujal Kōji Shiraishi, který si i napsal scénář. V hlavních rolích se představí Mizuki Yamamoto, Tina Tamashiro a Aimi Satsukawa.

Žánr: Horor
Hodnocení horrory.cz: 100 %
Hodnocení dle csfd.cz: 43 %
Hodnocení imdb.com: 52 %

Viděli?
Komentáře k hororu . Rating 5.0 z 5 (2)
Podobné horory: