Horory - hlavní strana

Snuff: A Documentary About Killing on Camera

Opravdová vražda nebo sebevražda
 


Hodnocení 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu Snuff: A Documentary About Killing on Camera


Index krve 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu Snuff: A Documentary About Killing on Camera


Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu Snuff: A Documentary About Killing on Camera

Čsfd Imdb.com English

Snuff: A Documentary About Killing on Camera

Horor USA, 2008, 76min
Nejkontroverznější druh film - Snuff, dokument o reálném zabíjení před kamerou.

Režie: Paul von Stoetzel
Hrají: Larry C. Brubaker - Himself; Todd Cobery - Himself; Linda Flanders - a další..

Sonda do městského mýtu o Snuff filmech, což je nejkontroverznější a nejsmutnější druh filmové "zábavy" vůbec. Dokumentární film o zabíjení před kamerou. Dokumentem vás budou provázet zvláštní vyšetřovatel FBI, filmový producent, filmový vědec a budou rozebírat tento druh filmu ze všech stran. Snímek se zmíní o skutečných událostech a k dispozici budou i ukázky.

Snuff film je film ve kterém je osoba ve skutečnosti opravdu zavražděna nebo spáchá sebevraždu. První známé použití tohoto žánru a termínu je z roku 1971, kdy v knize Eda Sanderse The Family: The Story of Charles Manson's Dune Buggy Attack Battalion (odkazy: Books.google, Amazon.com) se tvrdí, že americký zločinec, leader a spoluzakladatel kultu "Manson Family" Charles Manson (1934-2017) natáčel tento druh filmů v Kalifornii. Samotné slovo "snuff" má však mnohem starší historii a před významem pro šňupací tabák bylo slovo používáno jako část svíčkového knotu, který se již spálil. Slangově se slovo používalo již v roce 1874 jako termín pro nejchudší vrstvy a znamenal pomalu umírat na nemoc nebo úraz, ve smyslu vyhořet.

Označení Snuff se někdy používá jako klamavá reklama pro některé kontroverzní filmy u nichž je smrt hlavní námět. Tento druh v podstatě zpopularizoval snímek z roku 1976 s přiléhavým názvem Snuff. Mezi další snímky, které se prezentovali ve své době jako "film se snuff scénou" se řadí Plné vědro krve z roku 1959 či Kanibalové [1980].

Žánr: Horor - Dokumentární
Hodnocení horrory.cz: N/A
Hodnocení dle csfd.cz: 51 %
Hodnocení imdb.com: 53 %

Viděli?
Komentáře k hororu Snuff: A Documentary About Killing on Camera. Rating 0.0 z 5 (0)
Podobné horory: