Horory - hlavní strana

Žena

Ne všechny monstra žijí v divočině.
 


Hodnocení 2.6 z 5 (7):
hodnocení hororu Žena


Index krve 2.8 z 5 (11):
hodnocení hororu Žena


Faktor strachu 3.0 z 5 (9):
hodnocení hororu Žena

Čsfd Imdb.com English

Žena

Horor USA, 2011, 101min
Snaha o převýchovu divé ženy - kanibalky se zvrhne v krvavou řež.

Režie: Lucky McKee
Hrají: Pollyanna McIntosh, Brandon Gerald Fuller, Lauren Ashley Carter, Chris Krzykowski, Sean Bridgers, a další..

Již první snímek režiséra Luckyho McKeeho May (2002) publikum výrazně polarizoval a stejný osud potkal všechny jeho další snímky. Tvůrce mnohými uznávaný jako jeden z nejosobitějších autorů současné americké kinematografie své filmy pojímá jako provokativní horory všednodennosti. Zatímco v typických žánrových snímcích sledujeme postavy, které musejí čelit něčemu neuchopitelnému, co ohrožuje jejich racionalitu i životy, McKee zavádí diváky do světů, které jsou zdánlivě stejné jako obyčejná realita. Ale fasádou každodennosti čím dál tím více proniká něco znepokojivého, co je o to zlověstnější, čím více nám to připomíná věci důvěrně známé.

Ve svém posledním snímku, který proslul zjitřenou reakcí šokovaného diváka během premiéry na festivalu Sundance, se režisér inspiroval brakovým a zpackaným kanibalským hororem Offspring (2009), přičemž otočil jeho zápletku. Divoká kanibalka přebývající v amerických lesích se tentokrát ocitá v roli kořisti, když padne do hledáčku zaměřovače vzorňáckého otce jedné středostavovské rodiny.

Podobně jako David Lynch v Modrém sametu (1986) odhalil monstrozitu amerického předměstí, nyní Lucky McKee ukazuje zvrácenost okázale zásadové a tradičními hodnotami se zaštiťující patriarchální společnosti. Žena představuje uhrančivě vytříbený film, který mimo jiné zaujme dokonalou symbiózou hudby s obrazem a zcela precizní režií. Především ale svými mnohoznačnými obrazy rodinné idyly zneklidňuje víc, než mainstreamové horory, které se jen předhánějí ve vršení explicitních krváren.

Oblast natáčení: Massachusetts - USA
Žánry: Horor - Kriminální - Drama

Hodnocení horrory.cz: 52 %
Hodnocení dle csfd.cz: 60 %
Hodnocení imdb.com: 61 %

Viděli?
Komentáře k hororu Žena. Rating 2.6 z 5 (7)
Podobné horory: