Horory - hlavní strana

28 dní poté

Dny jsou sečteny.
 


Hodnocení 3.6 z 5 (13):
hodnocení hororu 28 dní poté
Index krve 2.8 z 5 (6):
hodnocení hororu 28 dní poté
Faktor strachu 3.6 z 5 (8):
hodnocení hororu 28 dní poté
28 Days Later..

28 dní poté

Horor Velká Británie, USA, Francie, Nizozemsko, 2002, 113min
Skupinka opic utekla z laboratoře a nakazila lidskou populaci, jež se šíří po světě.

Režie: Danny Boyle
Hrají: Alex Palmer, Bindu De Stoppani, Jukka Hiltunen, David Schneider, Cillian Murphy, Toby a další..

Skupinka aktivistů, která bojuje za práva zvířat, vtrhne do laboratoře, kde vědci zkoumají opice infikované vzteklinou. Ochránci pustí opice z klecí ven, ty je okamžitě pokoušou a nakazí.

Pracovník kurýrní služby Jim (Cillian Murphy - Noční let [2005], Červená světla [2012]) se probudí v nemocnici z kómatu a zjistí, že budova zeje prázdnotou. Zděšený a osamělý mladý muž nemocnici opustí, aby objevil celou hrůzu. Londýn se naprosto vylidnil. Někde jsou vidět umírající. Pak potká Selenu (Naomie Harris) a Marka (Noah Huntley - Temné patro [2008]). Virus zlikvidoval téměř celé město. Selena pozná, že i Mark je infikován smrtelným virem, proti kterému není obrany, a v pudu sebezáchovy ho zabije. K malé výpravě se přidává Frank se svou dcerou Hannah. Zásoby pitné vody docházejí. Skupinka hledá východisko. Po vyslechnutí zpráv o počasí získají informaci o vojenské jednotce kdesi mimo město. To by mohla být záchrana. Ale deprimovaní trosečníci netuší, kde na ně číhá ještě větší hrozba.

Režisér Danny Boyle (např. Trainspotting, Pláž) předává prostřednictvím filmu divákům brutální vizi apokalypticky opuštěného Londýna a lidí, kteří se stávají tváří v tvář smrtelnému viru cyniky a ztrácejí emoce. Je to zároveň drsné poselství o tom, jak destruktivní je ztráta přirozené lidskosti.

Rozpočet filmu: $8,000,000
Oblast natáčení: Velká Británie, Německo
Žánry: Horor - Sci-Fi - Thriller
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 72 %
Hodnocení dle csfd.cz: 72 %
Hodnocení imdb.com: 76 %

Viděli?
Komentáře k hororu 28 dní poté. Rating 3.6 z 5 (13)
Podobné horory: