Horory - hlavní strana

Bytost

Nemůžeš utéct před něčím co nevidíš.
 

 
Hodnocení 3.2 z 5 (10):
hodnocení hororu Bytost
Index krve 3.0 z 5 (6):
hodnocení hororu Bytost
Faktor strachu 4.6 z 5 (12):
hodnocení hororu Bytost
The Entity

Bytost

Horor USA, 1982, 125min
Údajně založeno na skutečném případě z roku 1974 o ženě Doris Bither z Kalifornie.

Režie: Sidney J. Furie
Hrají: Ron Silver, David Labiosa, George Coe, Margaret Blye, a další..

Carla Morenová je ve svém pokoji kýmsi surově napadena a znásilněna. Nikdo, včetně manžela, jí ale nevěří, že útoky záhadné bytosti se opakují, ačkoli má tělo samou modřinu. Když se Carle nepochopitelným způsobem porouchá auto a ona se málem zabije, poslechne svou přítelkyni Cindy a vyhledá pomoc psychologa doktora Sneidermana. Ten s ní probírá její dětství a mládí a společně skládají mozaiku událostí, které by mohly nynější útoky vysvětlovat. Doktor Sneiderman usoudí, že útoky jsou jen Carliny představy, s jejichž pomocí se snaží vyrovnat s rozličnými životními traumaty. Carla s jeho závěry nesouhlasí a když ji chce doktor hospitalizovat, odmítne a rozhodne se čelit útokům dál sama a zůstat se svými dětmi. Nedlouho nato se Carla seznámí se dvěma parapsychology z místní univerzity, kteří ji vyslechnou a rozhodnou se věci přijít na kloub. K pokusu se dostaví i doktor Sneidrman, který parapsychologii nevěří a chce Carlu za každou cenu chránit.

Příběh je založen na údajně skutečné události případu Doris Bither, ke kterému došlo roku 1974 v Culver City v Kalifornii. Žena uvedla, že ji duchové tří asijským mužů opakovaně znásilňovali. Došlo k vyšetřování a modřiny na jejím těle potvrdil lékař. Paranormální vyšetřovatelé Barry Taff a Kerry Gaynor případ podrobně zdokumentovali a zjistili, že Doris měla těžké dětství plné fyzického i psychického týrání a požívání návykových látek. Četnost útoků se v čase snižovala až po pár letech přestala úplně. Doris Bither zemřela v roce 1995. (zdroj: Wikipedia [EN])

The Entity je americký biografický horor z roku 1982, který natočil Sidney J. Furie podle novely Franka De Felitty, který se inspiroval výše uvedeným případem z roku 1974.

Oblast natáčení: Kalifornie - USA
Žánry: Horor - Mysteriózní - Thriller
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 64 %
Hodnocení dle csfd.cz: 68 %
Hodnocení imdb.com: 66 %

Viděli?
Komentáře k hororu Bytost. Rating 3.2 z 5 (10)
Podobné horory: