Horory - hlavní strana

Červi

Lavina smrtících červů.
 

 
Hodnocení 4.0 z 5 (2):
hodnocení hororu Červi
Index krve 5.0 z 5 (1):
hodnocení hororu Červi
Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Červi
Squirm

Červi

Horor USA, 1976, 92min
Červi vylézají ze země a požírají vše co jim příjde do cesty.

Režie: Jeff Lieberman
Hrají: Don Scardino, Patricia Pearcy, R.A. Dow, Jean Sullivan, Peter MacLean, Fran Higgins, a další..

29. září 1975 došlo na pobřeží Georgie k neobvyklým povětrnostním úkazům, důsledkem čehož popadaly stožáry vysokého napětí. V malém městečku Fly Creek začali ze země vylézat pološílení červi požírajíce vše, co jim přišlo do cesty.

Režisér Jeff Lieberman patří mezi nejvíce provokativní autory 70. let. Dokázal z banálních námětů vytvořit znepokojivá díla, jež uchvacují dodnes. V případě Červů zfilmoval skutečnou událost, jejíž pozadí bude odhaleno – kontextu neznalým divákům – v den festivalového uvedení. Film je plný scén, které ve své době vyvolávaly hromadné zvracení a prý dodnes působí dostatečně povzbudivě. Často jsou citovány scény, kdy červi vylézají z různých tělních otvorů. Filmaři se skutečně vyřádili při vymýšlení triků. Režisér sám vytvářel nejpodivnější zvuky, které vytvářel pomocí různých předmětů. Kim Basingerová se ucházela o hlavní ženskou roli ve filmu, ale byla odmítnuta pro příliš krásné tělo. Martin Sheen chtěl hrát hlavní mužskou roli, ale ten zase prosazoval změnu scénáře, aby mohl dostatečně prokázat své umění.

Červi jsou ceněni především pro svou trikovou originalitu, protože rytmus vyprávění a některé herecké výkony občas kolísají. Červi jsou horor, v nichž se zvířata symbolicky jako matka příroda mstí na lidech.

Rozpočet filmu: $470,000
Oblast natáčení: Port Wentworth v Georgii - USA
Žánr: Horor
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 80 %
Hodnocení dle csfd.cz: 52 %
Hodnocení imdb.com: 43 %

Viděli?
Komentáře k hororu Červi. Rating 4.0 z 5 (2)
Podobné horory: