Horory - hlavní strana

Ďáblové

Za vlády krále Ludvíka XIII.
 

 
Hodnocení 5.0 z 5 (4):
hodnocení hororu Ďáblové
Index krve 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Ďáblové
Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Ďáblové
The Devils

Ďáblové

Horor Velká Británie, 1971, 111min
Historický horor zabývající se čarodějnickými procesy ze 17.století.

Režie: Ken Russell
Hrají: Oliver Reed, Dudley Sutton, Max Adrian, Gemma Jones, a další..

Kardinál Richelieu (Christopher Logue) a jeho po moci bažící poskoci se snaží ovládnout Francii sedmnáctého století, ale nejprve k tomu potřebují zničit otce Grandiera - kněze, který řídí opevněné město, které mu brání získat plnou kontrolu. Když ho nezničí silou, intriky dokáží často mnohem více. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi roku 1628, kdy francouzský kněz Grandier (Oliver Reed - Mláďata [1979]) byl upálen na hranici kvůli posedlým jeptiškám za které mu byla dávána hlavní vina.

V roce natočení filmu (1971) se jednalo o silně působící snímek, kdy údajně dámy na filmové projekci omdlévaly hrůzou, jsou známé novinářské zápisky z MFF v Benátkách, které to popisují. Co jiného byste ovšem od známého provokatéra na poli filmovém, Kena Russella mohli také čekat.

Filmu na toto jistě hutné téma a období není příliš mnoho, je třeba zmínit československý snímek, který byl natočen dokonce o dva roky dříve: Kladivo na čarodějnice, který svým způsobem popisuje stejné situace, honbu za imaginárním zlem, který je třeba stíhat a exemplárně potrestat. Tento snímek také sleduje události historické a to dokonce do takové míry, že režisér Otakar Vávra přísně sledoval dobovou kroniku.

Snímek Ďáblové vznikl podle divadelní hry Johna Whitinga, knihy Aldouse Huxleyho a historických událostí kolem vlády krále Ludvíka XIII. Snímek natočil jak již bylo zmíněno Ken Russell, který stojí i za horory Noc hrůzy z roku 1986 či Změna stavu z roku 1980.

Oblast natáčení: Bamburgh v Northumberlandu - Anglie
Žánry: Horor - Historický - Drama
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 100 %
Hodnocení dle csfd.cz: 73 %
Hodnocení imdb.com: 79 %

Viděli?
Komentáře k hororu Ďáblové. Rating 5.0 z 5 (4)
Podobné horory: