Horory - hlavní strana

Džin - horor o zlé entitě

Co se stalo nemůže se odestát
 

 
Hodnocení 0 z 5 (0):
hodnocení hororu Džin
Index krve 0 z 5 (0):
hodnocení hororu Džin
Faktor strachu 0 z 5 (0):
hodnocení hororu Džin
The Djinn

Džin

Horor USA, 2021, 82min
Němý chlapec je uvězněn v bytě se džinem, který rozhodně neplní dobrá přání.

Režie: David Charbonier, Justin Powell
Hrají: Ezra Dewey - Dylan Jacobs; Rob Brownstein - Michael Jacobs; Tevy Poe a další..

V jednu neurčenou noc roku 1989 najde Dylan Jacobs, němý a astmatický chlapec, svou matku Michelle plakat před kuchyňským dřezem se svíčkou zapálenou poblíž. Otočí se a svíčka sfoukne.

Na podzim téhož roku se Dylan a jeho otec Michael přestěhovali do nového domu. V jedné z místností Dylan najde zaprášené zrcadlo a starou knihu obsahující pokyny k vyvolání džina. Kniha uvádí, že hodinu před půlnocí musí vyvolávač umístit tři kapky krve do vosku zapálené svíčky a před zrcadlem učinit požadované přání; džin splní přání o půlnoci, pokud vyvolávač má požadovanou sílu vůle, ale přání může stát vyvolávače jejich duši. Dylan Michaelovi o knize neříká.

Ve stejnou noc nechal Michael Dylana doma jako hostitel rozhlasové stanice. Dylan využil příležitosti a připravil rituál přivolání džina a pomocí znakové řeči si přál, aby byl schopen normálně mluvit. Později se džin projeví jako oblak kouře a poté, co dojde k řadě podivných událostí, Dylan zjistí, že se džin změnil v humanoidní postavu a hledá ho. Po vyřazení džina z bezvědomí Dylan zjistí, že není schopen uprchnout z domu ani kontaktovat kohokoli o pomoc.

Zatímco se Dylan skrývá před džinem, znovu si pročítá knihu a zjistí, že džin podléhá fyzikálním zákonům v lidském světě, projevuje se v podobě mrtvých lidí a může být vyhoštěn sfouknutím svíčky po půlnoci. Dylan uslyší Michellein hlas prosit o pomoc a zjistí, že se džin projevil jako obludná verze Michelle. Dylan se radši nesnaží džina zajmout. Pohled do minulosti ukazuje, že Michelle se v úvodní scéně filmu zastřelila; Dylan na ni kvůli své stížnosti nemohl zavolat a od té doby se cítil provinile za její smrt.

O půlnoci se džin postaví Dylanovi. Dylan se připravuje sfouknout svíčku, když džin prosí Dylana, aby to Michelleiným hlasem nedělal. Dylan se nenechá ošálit a svíčku sfoukne, čímž úspěšně vyhnal džina. Dylan se později ve snu vyrovná se svou vinou za Michellinu sebevraždu. A když se následující ráno džin opět objeví, tak tím horor nekončí.

DŽIN (The Djinn) je americký nadpřirozený horor z roku 2021, který napsal a natočil David Charbonier a Justin Powell. V hlavních rolích se představí Ezra Dewey, Rob Brownstein a Tevy Poe.

Žánr: Horor - Thriller
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: N/A
Hodnocení dle csfd.cz: 43 %
Hodnocení imdb.com: 51 %

Viděli?
Komentáře k hororu Džin. Rating 0 z 5 (0)
Podobné horory: