Horory - hlavní strana

Frankensteinova kletba

Vytvořený člověkem, zavrhnutý Bohem!
 

 
Hodnocení 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Frankensteinova kletba
Index krve 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Frankensteinova kletba
Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Frankensteinova kletba
The Curse of Frankenstein

Frankensteinova kletba

Horor Velká Británie, 1957, 82min
Pokusy Frankensteina na oživování mrtvých se vymknou kontrole, když se mu to povede.

Režie: Terence Fisher
Hrají: Peter Cushing - Baron Viktor Frankenstein; Hazel Court - Elizabeth; Robert Urquhart a další..

Baron Victor Frankenstein (Peter Cushing) je uvězněn ve Švýcarsku a čeká na popravu za vraždu. Po návštěvě kněze začne vyprávět svůj životní příběh.

Po smrti matky má mladý Frankenstein výhradní kontrolu nad veškerým majetkem, potká muže jménem Paul Krempe (Robert Urquhart) a ten ho začne učit. Po letech intenzivního studia, kdy se Victor naučí vše co ho Krempe může naučit, začnou svoji práci na vědeckých experimentech. Podaří se jim vzkřísit mrtvého psa a již brzy začnou stejnou praktiku zkoušet i na lidech.

Krempe nemá na tyto experimenty žaludek a tak se stáhne. Victor začne sbírat z různých mrtvých těl orgány a chce vytvořit dokonalého umělého člověka. Nakonec mu chybí pouze mozek, který by měl být výjimečný a tak pozve stárnoucího a významného profesora na návštěvu s úmyslem mu odejmout jeho mozek, což se mu i povede. A magnum opus jeho života má cestu otevřenou. Na scéně se objeví zděšený Krempe, který se snaží Frankensteina zastavit...

Frankensteinova kletba (The Curse of Frankenstein) je americký gotický hororový snímek z roku 1957, který je volně natočený podle románu z roku 1818 Frankenstein, kterou napsala Mary Shelley. Režie se ujal Terence Fisher a v hlavních rolích zazáří Peter Cushing jako Victor Frankenstein, Hazel Court jako Elizabeth, Robert Urquhart jako Paul Krempe a Christopher Lee jako Monstrum.

Žánr: Horor - Sci-Fi
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: N/A
Hodnocení dle csfd.cz: 74 %
Hodnocení imdb.com: 72 %

Viděli?
Komentáře k hororu Frankensteinova kletba. Rating 0.0 z 5 (0)
Podobné horory: