Horory - hlavní strana

Gamera: Guardian of the Universe

Gigantická létající želva
 

 
Hodnocení 0 z 5 (0):
hodnocení hororu
Index krve 0 z 5 (0):
hodnocení hororu
Faktor strachu 0 z 5 (0):
hodnocení hororu
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

Horor Japonsko, 1995, 96min
Obří druh masožravého ptáka se probudí z hibernace po akci japonské armády.

Režie: Shûsuke Kaneko
Hrají: Tsuyoshi Ihara - Yoshinari Yonemori; Akira Onodera - Naoya Kusangi; Shinobu Nakayama a další..

Loď vezoucí plutonium se srazí s plovoucím atolem a způsobí různé anomálie. Tým vědců se snaží zabránit ekologické katastrofě a objeví různé starověké artefakty s popisem nebezpečí pomocí etruských run. Série havárii uvolní pravěké tvory, vegetující v hibernaci a probudí je. Při pozdějším zkoumání prastarých nápisu se zjistí, že monstrum, které se uvolnilo spolu s pravěkými ptáky se jmenuje Gamera a ptáci se nazývají Gyaos. Dcera zkoumajícího vědce Asagi se dotkne jednoho z amuletů a vytvoří si duchovní pouto s Gamerou.

Gamera se snaží zničit pravěké ptáky a ochránit tak planetu, ale vláda vidí jen monstrum, které je třeba zničit a tak bojuje nejen proti život ohrožujím Gyaosům, ale i proti ochránci života na Zemi Gameře.

Gamera: Guardian of the Universe je japonský sci-fi horor kaiju (což je japonský žánr, který definuje gigantické monstrum útočící na hlavní město, bojující proti armádě nebo jinému monstru) z roku 1995, který režíroval Shusuke Kaneko. Jedná se o první díl restartu celé série Gamera. Následuje Gamera 2: Útok legie [1996] a Gamera 3: Strážce vesmíru [1999].

Žánr: Horor - Sci-Fi
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: N/A
Hodnocení dle csfd.cz: 65 %
Hodnocení imdb.com: 70 %

Viděli?
Komentáře k hororu . Rating 0 z 5 (0)
Podobné horory: