Horory - hlavní strana

Kočičí lidé

Polib mě a zemřeš!
 

 
Hodnocení 0 z 5 (0):
hodnocení hororu Kočičí lidé
Index krve 0 z 5 (0):
hodnocení hororu Kočičí lidé
Faktor strachu 0 z 5 (0):
hodnocení hororu Kočičí lidé
Cat People

Kočičí lidé

Horor USA, 1942, 73min
Žena věří, že pochází ze starého rodu kočičích lidí a může se proměnit v pantera.

Režie: Jacques Tourneur
Hrají: Simone Simon - Irena Dubrovna Reed; Kent Smith - Oliver Reed; Tom a další..

V Central Parku v New Yorku dokončuje mladá módní návrhářka Irena svoje náčrtky černého pantera a upoutá pozornost námořního inženýra Olivera Reede. Mladý muž se osmělí a začne s ní rozhovor, Irena ho poté pozve k sobě na čaj. V bytě zaujme Olivera socha středověkého bojovníka na koni, který napichuje velkou kočku na meč. Irena zachytí jeho pohled a informuje ho, že se jedná o krále Srbska (země, odkud Irena pochází) a že kočka symbolizuje zlo. Irena evidentně věří starým legendám a i přes Oliverovu nedůvěru v její báje si padnou do oka.

Během sbližování koupí Oliver Ireně malé kotě, které však na Irenu jen nepřátelsky vrčí. "Kočky mě nemají rádi", odtuší Irena a navrhne vrátit kočku do zverimexu. Při příchodu do obchodu všechny zvířata na Irenu negativně reagují. Prodavač jen konstatuje, že zvířata mohou o lidech vycítit mnohé věci.

Kočičí lidé 1942

Postupně vyjde najevo, že Irena věří, že pochází z prastarého rodu kočičích lidí a její vášeň by ji mohla proměnit v pantera. To je hlavní důvod proč neopětuje city a nemá zájem ani o polibek. I přesto všechno Oliver chce, aby se vzali, Oliver věří, že jí jeho láska změní. Irena se svým manželem nechce ani ulehnout na společné lože a tak Oliver navrhne, aby navštívili psychiatra, když ani ten nepomůže, tak Oliverovi city pomalu ochabují a zahoří láskou k jiné ženě. V okolí se však začne pohybovat černý Panter, který má vraždící úmysly...

Kočičí lidé je americký hororový film z roku 1942, který produkoval Val Lewton a je založený na krátcé povídce Bagheeta z roku 1930. Ve filmu se představí Simone Simon, Tom Conway a Kent Smith.

Žánry: Horor - Romantický - Drama
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: N/A
Hodnocení dle csfd.cz: 69 %
Hodnocení imdb.com: 74 %

Viděli?
Komentáře k hororu Kočičí lidé. Rating 0 z 5 (0)
Podobné horory: