Horory - hlavní strana

Maják

Světlo života a smrti
 

 
Hodnocení 3 z 5 (3):
hodnocení hororu Maják
Index krve 3 z 5 (3):
hodnocení hororu Maják
Faktor strachu 3 z 5 (2):
hodnocení hororu Maják
The Lighthouse

Maják

Horor USA, 2019, 110min
Pokus o uchování zdravého rozumu dvou strážců majáku na odlehlém ostrově.

Režie: Robert Eggers
Hrají: Willem Dafoe, Valeriia Karaman, Logan Hawkes, Kyla Nicolle, a další..

Na sklonku 19. století je Ephraim Winslow (Robert Pattison) vyslán na čtyři týdny na izolovaný maják, kde má sloužit jako strážce majáku. Dohled nad mladíkem má podrážděný postarší chlapík Thomas Wake (Willem Dafoe). První den ve svém novém zaměstnání si všimne díry ve své posteli a v ní objeví tajemný amulet se symboly mořské panny. Později pozoruje Wakeho jak jde k útesu, kde svléká do naha. Winslow začíná mít vidiny a sny chapadel, pahýlů stromů plovoucích ve vodě a vzdálených obrazů mořské panny.

Wake dává svému novému spoluhlídači stále více práce, nesení těžkých nádob na petrolej, čištění toalet, udržování ohně na majáku a jak týdny plynou, tak Winslow odhaluje tajemství, která se prolínají životem Wakeho.

Poslední den své služby si Winslow všimne, že vodní čerpadlo chrlí krvavou vodu a zkoumá cisternu, aby zjistil původ krvavého zdroje. Tím však náš příběh nekončí, ale teprve začíná

Maják (The Lighthouse) je americko-kanadský psychologický horor z roku 2019, který natočil a napsal Robert Eggers (Čarodějnice [2015]). V hlavních rolích se představí Willem Dafoe jako Thomas Wake, Robert Pattinson jako Ephraim Winslow a Valeriia Karaman jako mořská panna.

Oblast natáčení: Nové Skotsko v Kanadě
Žánry: Horor - Mysteriózní - Drama
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 60 %
Hodnocení dle csfd.cz: 78 %
Hodnocení imdb.com: 82 %

Viděli?
Komentáře k hororu Maják. Rating 3 z 5 (3)
Podobné horory: