Horory - hlavní strana

Mara

Od producentů Paranormal Activity a Insidious
 

 
Hodnocení 3.0 z 5 (4):
hodnocení hororu Mara
Index krve 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Mara
Faktor strachu 3.0 z 5 (2):
hodnocení hororu Mara
Mara

Mara

Horor Velká Británie, 2018, 100min
Kriminální psycholožka narazí na prastarého démona, který zabíjí lidi ve spánku...

Režie: Clive Tonge
Hrají: Craig Conway, Javier Botet, Rosie Fellner, Lance E. Nichols, a další..

Kriminální psycholožka Kate Fuller je přivolána k případu muže, který zabil svoji ženu. Jediný svědek je jejich osmiletá dcera, Sofie. Záhadných vražd však přibývá a jak Kate proniká do případu, tak si pomalu uvědomuje, že za tím stojí prastarý démon, který paralyzuje lidi ve spánku a zabíjí je. Démon zjistil přítomnost vyšetřovatelky, která mu je na stopě a obrátí svojí pozornost vůči ní.

Mara je v buddhistické mytologii démon, nazývaný také někdy Pán smrti, doslovný překlad Mara je smrt. Původní funkce démona je zabránit Buddhovi v probuzení. Mara vládne samsáře a je vládce všech bytostí, které se chtějí znovuzrodit. Kreatura Mara se vyskytuje i v jiných mytologiích a folklorních příbězích, například ve skandinávské mytologii vystupuje Mara jako přízrak, který navštěvuje lidi ve spánku. V Indii je Mara známá jako bohyně smrti. V Lotyšsku je považovaná za Matku Země a bere si po smrti všechny duše. Slované znají Maru jako zpodobnění smrti, případně zimy, v Česku je známa jako Morana.

Mara je horor Velké Británie a USA z roku 2018, který režíroval Clive Tonge. V hlavních rolích se představí Olga Kurylenko jako Kate, Craig Conway jako Dougie, Javier Botet jako Mara, Rosie Fellner jako Helena a Lance E. Nichols jako McCarthy.

Žánry: Horor - Kriminální - Thriller
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 60 %
Hodnocení dle csfd.cz: 56 %
Hodnocení imdb.com: 51 %

Viděli?
Komentáře k hororu Mara. Rating 3.0 z 5 (4)
Podobné horory: