Horory - hlavní strana

Monstrum

Tahle noc změní život všem.
 

 
Hodnocení 2.0 z 5 (1):
hodnocení hororu Monstrum
Index krve 2.0 z 5 (1):
hodnocení hororu Monstrum
Faktor strachu 3.0 z 5 (2):
hodnocení hororu Monstrum
Cloverfield

Monstrum

Horor USA, 2008, 85min
Katastrofický hororový thriller natáčený technikou amatérské kamery.

Režie: Matt Reeves
Hrají: Lizzy Caplan, Jessica Lucas, T.J. Miller, Michael Stahl-David, Mike Vogel, Odette Annable, a další..

Tahle noc změní život všem. A některým ho ukončí. Producent J. J. Abrams, autor originálních a velmi sledovaných televizních seriálů Alias a Ztraceni tentokrát připravil výjimečný zážitek pro diváky kin. S jeho hororovým thrillerem Monstrum vás čeká stoprocentní adrenalinový zážitek, s jakým jste se v kinosále určitě ještě nesetkali.

Začátek je navzdory tomuto tvrzení velmi pohodový. V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob (Michael Stahl-David), který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte.

Éru pseudodokumentárních filmů, které se tvářily jako záznam skutečnosti, ačkoliv šlo o naprostou fikci, s úspěchem odstartovala Záhada Blair Witch. Následovala celá řada spíš neúspěšných snímků natočených obdobnou technikou, nikdo se ale tímhle způsobem neodhodlal realizovat katastrofický thriller se stovkami komparsistů a desítkami nákladných trikových scén. Producent J. J. Abrams už ale mnohokrát dokázal, že má odvahu prorážet nové cesty, a k téhle navíc přizval zkušeného režiséra Matta Reevese (scénárista a režisér filmu Ať vejde ten pravý) a scenáristu Drewa Goddarda (spoluautor scénáře a režisér hororu Chata v horách.

Rozpočet filmu: $25,000,000
Oblast natáčení: Kalifornie a New York v USA
Žánry: Horor - Sci-Fi - Akční
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 40 %
Hodnocení dle csfd.cz: 74 %
Hodnocení imdb.com: 71 %

Viděli?
Komentáře k hororu Monstrum. Rating 2.0 z 5 (1)
Podobné horory: