Horory - hlavní strana

U Zlaté rukavice

Sériový vrah v Hamburgu
 

 
Hodnocení 1 z 5 (2):
hodnocení hororu U Zlaté rukavice
Index krve 2 z 5 (1):
hodnocení hororu U Zlaté rukavice
Faktor strachu 1.7 z 5 (4):
hodnocení hororu U Zlaté rukavice
Der goldene Handschuh

U Zlaté rukavice

Horor Německo, Francie, 2019, 110min
Sériový vrah rozsévá strach v srdcích obyvatel Hamburku na počátku 70. let.

Režie: Fatih Akin
Hrají: Adam Bousdoukos, Margarete Tiesel, Marc Hosemann, Katja Studt, a další..

Děj německého hororového thrilleru se odehrává v Hamburgu, kde na počátku 70. let minulého století operoval v ulicích sériový vrah. Snímek je natočen podle skutečné události o německém sériovém vrahu, který se jmenoval Fridrich Honka a v letech 1970-1975 zavraždil v Hamburgu minimálně čtyři prostitutky a jejich těla si ponechal ve svém bytě.

Honka se narodil 31. července 1935 v německém městě Lipsku jako třetí dítě z deseti. Jeho otec se živil jako truhlář a matka pracovala jako uklízečka, tři jeho sourozenci zemřeli při narození. Celá rodina byla, podle jeho slov, uvězněna v koncentračním táboře a jeho otec se rok po skončení války upil k smrti. V roce 1951 uprchl Fritz Honka do západního Německa a začal pracovat jako nekvalifikovaný farmář, v roce 1956 se přesunul do Hamburku, kde sloužil jako přístavní dělník. V roce 1957 se oženil s Inge a měl syna jménem Fritz, o tři roky se rozvedl. Sousedé vzpomínají, že rodina se pořád hádala a Honka měl násilnické sklony. V prosince roku 1970 pracoval Honka jako noční strážce a dopustil se své první prokázané vraždy, ve svém bytě uškrtil 42 letou kadeřnici a příležitostnou prostitutku. Honka ženu rozřezal na malé kousky a schoval na různých místech po okolí, části těl byla nalezena, ale k dopadení vraha tehdy nedošlo. O čtyři roky později uškrtil Honka 54 letou prostitutku Annu Beuschelovou a za půl roku 57 letou Friedu Roblickovou. Dva měsíce po třetí vraždě, v lednu 1975 zavraždil 52 letou prostitutku Ruth Schultovou. Ve třech případech rozřezal Honka ženy a schoval je ve svém bytě, zápach tlejícího masa maskoval pryskyřicí z borovice. Fritz Honka byl dvakrát ženatý, ale kvůli alkoholu obě manželství zkrachovala, k ženám se choval agresivně a vybíral si především bezzubé, protože měl strach ze zmrzačení při orálním sexu. Honka byl odsouzen na 15 let v psychiatrické léčebně, alkoholismus byl považován za polehčující okolnost. Honka byl propuštěn v roce 1993 a zemřel v roce 1998.

U zlaté rukavice je německý horor z roku 2019 natočený podle skutečné události. Režie se ujal Fatih Akin a v hlavních rolích se představí Jonas Dassler jako Fritz Honka, Margarete Tiesel jako Gerda Voss, Marc Hosemann jako Siggi Honka, Adam Bousdoukos jako Lefteris a Martina Eitner-Acheampong jako Frida.

Oblast natáčení: Hamburg v Německu
Žánry: Horor - Thriller - Drama
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 20 %
Hodnocení dle csfd.cz: 74 %
Hodnocení imdb.com: 67 %

Viděli?
Komentáře k hororu U Zlaté rukavice. Rating 1 z 5 (2)
Podobné horory: