Horory - hlavní strana

Vražda na úrovni

Jack Rozparovač
 

 
Hodnocení 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Vražda na úrovni
Index krve 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Vražda na úrovni
Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
hodnocení hororu Vražda na úrovni
Murder by Decree

Vražda na úrovni

Horor Velká Británie, Kanada, 1979, 124min
Nikdy nevyřešené vraždy z Londýna a jedna z nejslavnějších verzí o vzniku legendy.

Režie: Bob Clark
Hrají: Christopher Plummer, James Mason, David Hemmings, Susan Clark, Anthony Quayle, John Gielgud, a další..

Na podzim roku 1888 šokovala nejen Londýn, ale celou Británii série brutálních vražd, které se staly v londýnské chudinské čtvrti East End. V rozmezí několika málo týdnů – od 31. srpna do 9. listopadu – bylo v temných křivolakých uličkách Whitechapellu zavražděno pět prostitutek. S výjimkou poslední z nich, které bylo teprve pětadvacet let. To všechno byly ženy kolem čtyřicítky a jejich těla byla neuvěřitelným způsobem zohavena.

Policejní vyšetřování nepřinášelo žádoucí výsledky – ostatně není divu, protože kromě stejného „řemesla“ neměly oběti vůbec nic společného a všechny vraždy byly zdánlivě naprosto bez motivu. A tak je pochopitelné, že lidová fantazie si brzy stvořila postavu vraždícího maniaka, kterého nazvala Jack Rozparovač. Patří k ironiím osudu, že tato z nejkrvavějších kapitol v historii kriminalistiky zůstala dodnes zahalena rouškou tajemství. A snad právě proto se od svých prvních momentů až do současnosti stala pouze zdrojem nejrůznějších dohad a hypotéz.

Podle této krvavé historie vznikla řada děl, která se pokoušejí onu dávnou záhadu rozřešit. Převládajícím momentem většiny z nich je hypotéza, že pachatel byl vypátrán, ale pro nitky, které jej spojovaly s nejvyššími kruhy země, nemohl být odhalen.

Autoři filmového příběhu, natočeného podle románu Johna Lloyda a Elvyna Jonese Případ Rozparovač, si vypůjčili snad nejslavnější detektivní dvojici všech dob – Sherlocka Holmese a jeho věrného doktora Watsona. A protože Sherlock Holmes jak známo nikdy neprohrával, je nabíledni, že vyřešil i záhadu Jacka Rozpracovače…

Rozpočet filmu: $4,500,000
Oblast natáčení: Greenvich v Londýně, Anglie, Velká Británie
Žánry: Horor - Mysteriózní - Thriller
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: N/A
Hodnocení dle csfd.cz: 79 %
Hodnocení imdb.com: 70 %

Viděli?
Komentáře k hororu Vražda na úrovni. Rating 0.0 z 5 (0)
Podobné horory: