Horory - hlavní strana

Winchester: Sídlo démonů

Inspirováno skutečností
 

 
Hodnocení 4.5 z 5 (11):
hodnocení hororu Winchester: Sídlo démonů
Index krve 1.0 z 5 (2):
hodnocení hororu Winchester: Sídlo démonů
Faktor strachu 4.5 z 5 (3):
hodnocení hororu Winchester: Sídlo démonů
Winchester: The House That Ghosts Built

Winchester: Sídlo démonů

Horor Austrálie, USA, 2018, 99min
Vdova po zbrojaři je pronásledována dušemi zabitých lidí. Dle skutečnosti...

Režie: Michael Spierig, Peter Spierig
Hrají: Jason Clarke, Sarah Snook, Angus Sampson, Eamon Farren, a další..

Vdova a dědička zbrojovky Winchester Repeating Arms Company je přesvědčena, že je pronásledována dušemi lidí, které zabila proslulá zbraň Winchesterovka (Winchester Model 1894 na Wikipedii). Příběh je inspirován skutečnými událostmi.

William Winchester (1837-1881) a jeho dcera Annie (1866-1881) náhle zemřeli, pozůstalá Sarah Winchester (1840-1922) nabyla přesvědčení, že je to msta lidí, které zavraždila puška vyráběná jejím manželem. Na radu duchovního média začala stavět proslulé sídlo Winchester Mystery House (Wikipedia [EN]). Sídlo je světově známé pro svoji rozlehlost a architektonické zvláštnosti, kdy se nestavělo podle striktního plánu, ale spíš podle rad duchů skrze emoce a spirituální médium. V současnosti je sídlo vedeno jako historická památka, je v soukromém vlastnictví a slouží jako turistická atrakce. Lokalita San Jose v Kalifornii (odkaz na google mapy: Winchester Mystery House). Na výzdobě se nešetřilo a vlastně dům sloužil jako pomník zabitých lidí. Celý český překlad názvu je Winchester: Dům, který postavili duchové.

Winchester: The House That Ghosts Built (také známo jako Winchester Mystery House nebo prostě jen Winchester) je připravovaný horor natočený podle skutečné události který má světovou premiéru 2. února 2018. V kinech ČR se objeví 1. března 2018. Režie se ujala úspěšná režisérská dvojice Michael Spierig a Peter Spierig, kteří jich spáchali horory jako Svítání [2009] či Jigsaw [2017]. V hlavních rolích se představí Helen Mirren jako Sarah Winchester, Sarah Snook, Jason Clarke jako Eric Price, Angus Sampson, Eamon Farren jako Ben Block a Laura Brent jak Ruby.

Oblast natáčení: Melbourne v Austrálii
Žánry: Horor - Biografický - Fantasy
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 90 %
Hodnocení dle csfd.cz: 56 %
Hodnocení imdb.com: 54 %

Viděli?
Komentáře k hororu Winchester: Sídlo démonů. Rating 4.5 z 5 (11)
Podobné horory: