Horory - hlavní strana

Zrůda Ed Gein

První mediálně slavný sériový vrah Ed
 

 
Hodnocení 3 z 5 (2):
hodnocení hororu Zrůda Ed Gein
Index krve 3 z 5 (1):
hodnocení hororu Zrůda Ed Gein
Faktor strachu 0 z 5 (0):
hodnocení hororu Zrůda Ed Gein
Ed Gein

Zrůda Ed Gein

Horor USA, 2000, 89min
Životopisný horor o zrodu, životě a skonu nekrofilního sadistického sériového vraha.

Režie: Chuck Parello
Hrají: Steve Railsback - Ed Gein; Carrie Snodgress - Augusta W, Gein; Carol a další..

Jako dítě byl Ed Gein vystaven psychickému a fyzickému týrání svojí nábožensky a fanaticky založenou matkou Augustou a otcem, kterému vládl alkohol. Rok poté, co jeho otec zemře se citově upne na matku. Když jeho bratr matku urazí, tak ho v záchvatu vzteku nešťastnou náhodou zabije a založí požár, aby to vypadalo jako nehoda.

Po smrti své matky žije na vesnici a živí se hlídáním dětí sousedů a pronajímáním zemědělské půdy. Po emocionální stránce to však Eda neuspokojuje a tak v noci navštěvuje místní hřbitov, kde vykopává mrtvá těla žen a snaží se je oživit a ukájí na nich své různé choutky. Po nějaké době začíná trpět halucinacemi a tvrdí, že se ho jeho matka snaží kontaktovat ze záhrobí a přikazuje mu, aby konal Boží dílo vražděním hříšných žen.

První Edova obět byla místní hostinská Mary Hogan, kterou postřelenou střelnou zbraní přiváže k posteli a čeká, až podlehne svému zranění, aby ji mohl sníst a nepoužité části těla použil na vytvoření kostýmu, který si chtěl vyrobit. Halucinace sílí a Ed si vyhlédl další oběť, majitelku železářství Collette Marshallovou. Jenže její manžel si okamžitě po jejím zmizení a spatření krvavých stop vzpomene na Eda a utíká k němu, jenže pozdě.

Ed Gein

Skutečný Ed Gein, celým jménem Edward Theodore Gein se narodil 27. srpna 1906, mezi oficiální oběti patří pouze dvě ženy, nicméně se nalezl kostým sešitý z těl minimálně 15 žen, v jeho okolí se ztratila osmiletá holčička, kterou už nikdo nikdy nenašel a za dalších pár let patnáctiletá dívka, která je také považována za nezvěstnou. V jeho obydlí se našlo spousta těl, které nepatřily prokázaným obětem. V roce 1957 byl shledán duševně nepříčetným a umístěn ve státní nemocnici pro doživotně odsouzené zločince. Zemřel na rakovinu ve věku 77 let. Celý život se považoval za nevinného a odmítal vraždy, kanibalismus, nekrofilii i sodomiii, přiznal pouze drancování hrobů.

Zrůda Ed Gein (In the Light of the Moon) je americký životopisný horor/thriller z roku 2000. Režie se ujal Chuck Parello a v hlavních rolích se představí Ed Gein (v archívních záběrech), Steve Railsback jako Ed Gein, Carrie Snodgress jako jeho matka Augusta, Carol Mansell jako Collette a Sally Champlin jako Mary.

Oblast natáčení: Santa Clarita v Kalifornii
Žánry: Horor - Životopisný - Krimi
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 60 %
Hodnocení dle csfd.cz: 54 %
Hodnocení imdb.com: 56 %

Viděli?
Komentáře k hororu Zrůda Ed Gein. Rating 3 z 5 (2)
Podobné horory: