Horory - hlavní strana

Carrie

Kdyby jen věděli, jakou má sílu...
 


Hodnocení 4.3 z 5 (3):
hodnocení hororu


Index krve 3.0 z 5 (1):
hodnocení hororu


Faktor strachu 2.3 z 5 (3):
hodnocení hororu

Čsfd Imdb.com English

Carrie

Horor USA, 1976, 98min
Nesmělá šikanovaná dívka Carrie Whiteová s telekinetickými schopnostmi.

Režie: Brian De Palma
Hrají: Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving, William Katt, Nancy Allen, John Travolta, a další..

Hrdinkou filmu je nesmělá dívka Carrie Whiteová, která je terorizována pološílenou matkou, náboženskou fanatičkou, a pro svůj vzhled a zakomplexovanost také zdrojem posměchu spolužáků i některých učitelů.

Jednoho dne v sobě Carrie objeví nadpřirozené telekinetické schopnosti. Zjistí, že její pohled může nabýt ničivé síly, tryskající bez ohledu na její vůli, a to ve chvíli, kdy je nervově nejrozrušenější. Atmosféra hrůzy narůstá souběžně se stupňujícím se ponižováním a nenávistí, až dosáhne bodu, kdy už není možné situaci zachránit a rozmotat spletenec nedorozumění. Zdánlivě nevážné a nedůležité epizody splétají síť, ze které se již nikdo nedokáže vymanit. Pohár přeteče ve chvíli, kdy je ponižovaná, psychicky týraná dívka zcela nečekaně pozvána nejhezčím chlapcem třídy na velký ples.

Zaskočená, téměř šokovaná dívka nejprve odmítne, ale pak přijme. Přes protesty a hysterické výstupy matky se Carrie vydá v nových šatech na ples. Prožije krátkou chvíli triumfu, kdy je zvolena královnou plesu a téměř se vymaní role opovrhované škaredky. To je chvíle, kdy už neunese další potupu a kdy krutým žertem dohnána k zoufalé sebezničující vzpouře změní pomocí svých schopností maturitní ples v děsivá jatka.

Rozpočet filmu: $1,800,000
Oblast natáčení: Kalifornie, USA
Žánr: Horor - Thriller
Hodnocení horrory.cz: 86 %
Hodnocení dle csfd.cz: 74 %
Hodnocení imdb.com: 74 %

Viděli?
Komentáře k hororu . Rating 4.3 z 5 (3)
Podobné horory: