Horory - hlavní strana

Dracula

 


Hodnocení 4 z 5 (1):
hodnocení hororu


Index krve 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu


Faktor strachu 0.0 z 5 (0):
Ještě nebylo hlasováno.hodnocení hororu

Čsfd Imdb.com English

Dracula

Horor Velká Británie, 1958, 82min
Jonathan Harker zažehl hněv hraběte Draculy poté co ho snažil podvést.

Režie: Terence Fisher
Hrají: Peter Cushing - Doctor Van Helsing; Christopher Lee - Count Dracula; Michael a další..

Rok 1885: Jonathan Harker přijíždí na hrad hraběte Drákuly nedaleko Klausenburgu, aby zde pracoval jako knihovník. Uvnitř nalezne mladou ženu, která tvrdí, že je zde uvězněna a prosí ho o pomoc. Později se objeví Drákula, aby ho pozdravil a odvedl do jeho pokoje, kde si začne psát deník o pravém důvodu jeho návštěvy. Jako lovec upírů je zde proto, aby zabil Drákulu...

Později je opět konfrontován se zoufalou ženou, která ho zase prosí o pomoc, ale brzy se odhalí její pravá tvář - je to upír. Po souboji se Harker probere na denním světle a sestupuje do krypty, kde hrabě Drákula a jeho upíří žena v rakvích čerpají sílu a skrývají se před denním světlem.

Dny pomalu plynou a na scéně se objeví doktor Van Helsing přijíždějící do Klausenburgu, aby zde hledal ztraceného Harkera...

Dracula je britský horor z roku 1958, který je založený na románu Brama Stokera stejnojmenného jména. Kvůli možné záměně horor Dracula z roku 1931 byl v USA přejmenován na Horror of Dracula.

V roce 2017 proběhla v časopise Time Out (Britský populární časopis vycházející od roku 1968) anketa o nejpopulárnější britský film všech dob a tento Dracula získal slušné 65. místo nejlepších filmů Velké Británie.

Žánr: Horor
Hodnocení horrory.cz: 80 %
Hodnocení dle csfd.cz: 74 %
Hodnocení imdb.com: 74 %

Viděli?
Komentáře k hororu . Rating 4 z 5 (1)
Podobné horory: