Horory - hlavní strana

Hellboy 2: Zlatá armáda

Dobro ještě nikdy nebylo tak v úzkých.
 


Hodnocení 4.0 z 5 (1):
hodnocení hororu Hellboy 2: Zlatá armáda
Index krve 1.0 z 5 (2):
hodnocení hororu Hellboy 2: Zlatá armáda
Faktor strachu 1.0 z 5 (1):
hodnocení hororu Hellboy 2: Zlatá armáda
Hellboy 2: The Golden Army

Hellboy 2: Zlatá armáda

Horor USA, Německo, 2008, 120min
Princ temnot Nuada se snaží oživit prastarou armádu a rozpoutat peklo na Zemi.

Režie: Guillermo del Toro
Hrají: Ron Perlman, Selma Blair, Doug Jones, John Alexander, James Dodd, Seth MacFarlane, a další..

O tři Oscary bohatší (za fantastický Faunův labyrint) režisér Guillermo del Toro se po čtyřech letech vrátil (Hellboy 1) k tomu nejďábelštějšímu ze všech komiksových hrdinů. Pekelnou výhní doruda rozpálený Hellboy (Ron Perlman - Ostrov Dr. Moreau [1996], Vetřelec: Vzkříšení [1997]) zbožňující dobré doutníky a ohnivou krásku Liz (Selma Blair - Hellboy [2004]), bude znovu drtit záporáky a k tomu trousit jednu drsnou hlášku za druhou.

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada (Luke Goss - Nepohřbený [2007], 7 pod nulou [2012]), totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná monstra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli.

první Hellboy celosvětově vydělal přes sto miliónů dolarů, del Toro se nespokojil s prostým pokračováním tam, kde jednička skončila. „Samozřejmě jsme měli výhodu v tom, že jsme nemuseli znovu vysvětlovat kdo je kdo a stačilo prostě skočit do děje. O to víc jsme chtěli propracovat samotný příběh,“ odmítl Guillermo del Toro hned v počátku tradiční neduh dvojek, které spíš než na novou invenci spoléhají na setrvačnost. Hororové fantasy tak opustilo šílené vědce a ještě šílenější nacisty toužící po nesmrtelnosti a otevřel úplně nový, fantastický svět podzemní říše, obydlené kreaturami s velmi originálním designem, jejíž korunnímu princi se zachtělo vlády nad světem. Mezi nimi všemi ale vyniká titulní hrdina, i když… „Hellboy je v podstatě úplně normální chlap, který by se nejradši jenom válel na gauči u telky a chlastal u toho pivo. Shodou náhod ale má schopnosti, které ho nutí se z toho gauče občas zvednout,“ popisuje svého hrdinu poměrně nehrdinsky jeho představitel Ron Perlman.

Rozpočet filmu: $85,000,000
Oblast natáčení: Budapešť v Maďarsku a Velká Británie
Žánry: Horor - Fantasy - Dobrodružný
Horor Hellboy 2: The Golden Army na WikipediiOficiální FB stránka filmu Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 80 %
Hodnocení dle csfd.cz: 73 %
Hodnocení imdb.com: 70 %

Viděli?
Komentáře k hororu Hellboy 2: Zlatá armáda. Rating 4.0 z 5 (1)
Podobné horory: