Horory - hlavní strana

Predator

Jestliže to krvácí, můžeme to zabít.
 

 
Hodnocení 5.0 z 5 (4):
hodnocení hororu
Index krve 1.2 z 5 (80):
hodnocení hororu
Faktor strachu 1.0 z 5 (2):
hodnocení hororu
Predator

Predator

Horor USA, 1987, 107min
V džungli přistane kosmická loď, na jejíž palubě je zabijácký mimozemský lovec.

Režie: John McTiernan
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Elpidia Carrillo, Bill Duke, Jesse Ventura, Sonny Landham, a další..

V džungli přistane kosmická loď, na jejíž palubě je dokonale vybavený mimozemský nimrod. Lovnou zvěří se pro něj stávají nejen dravci obývající džungli, ale také lidé. To je prolog slavného filmu, který je oblíbenou žánrovou kombinací akčních příběhů o amerických komandos, hororu a SF.

Oddíl pod vedením zkušeného majora Dutche Schaefera je vysazen na nepřátelském území, kde má uprostřed džungle vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů. Po úspěšně provedené akci se však američtí vojáci musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. Džungle se mění v past, z níž není úniku a američtí hrdinové poprvé v životě poznávají, co je to strach.

Film, který dnes již bývá řazen ke klasice žánru, zaujme především napětím a houstnoucí atmosférou strachu, kdy jsou američtí supermani pomalu vyváděni z rutinní statečnosti a rovnováhy. Stejně zdařilé je i pojetí mimozemšťana, neostré, děsivě tajuplné postavy, využívající dokonalé mimikry, jehož přítomnost signalizuje pouze termografie jeho pohledu. Teprve v závěrečné scéně se na scéně objevují v celé hrůznosti dokonalé masky Stana Winstona.

Predátor je americký sci-fi horor režírovaný Johenm McTiernanem a v hlavní roli řádícím Arnoldem Schwarzeneggerem. Po snímku následoval Predátor 2 [1990], Predátoři [2010] a Predátor [2018], který je však zasazen mezi druhý a třetí díl.

Rozpočet filmu: $15,000,000
Oblast natáčení: Mexiko
Žánry: Horor - Sci-Fi - Dobrodružný
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 100 %
Hodnocení dle csfd.cz: 86 %
Hodnocení imdb.com: 78 %

Viděli?
Komentáře k hororu . Rating 5.0 z 5 (4)
Podobné horory: