Horory - hlavní strana

Resident Evil

Tajný experiment a smrtící virus.
 

 
Hodnocení 3.1 z 5 (8):
hodnocení hororu
Index krve 3 z 5 (5):
hodnocení hororu
Faktor strachu 3 z 5 (5):
hodnocení hororu
Resident Evil

Resident Evil

Horor Velká Británie, Německo, Francie, 2002, 100min
Tajemná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem..

Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Milla Jovovich, Colin Salmon, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy, Martin Crewes, a další..

Tajemná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých rozsáhlých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli uniká smrtící virus a centrální počítač laboratoře - Red Queen - uzavírá neprodyšně celou zasaženou oblast podzemního labyrintu a nechává zaměstnance, zasažené virem, uvnitř celého pekla. Elitní komando v čele s Alicí (Milla Jovovich) a Rain (Michelle Rodriguez) dostává úkol, který je otázkou života a smrti - izolovat virus, který ohrožuje celé lidstvo zjistit příčinu. Brzo zjišťují, že všechno je ještě horší než čekali - virem zasažení zaměstnanci nejsou ani živí ani mrtví - nyní jsou z nich mimořádně agresivní zombie - Nemrtvé bestie, které se skrývají v místě katastrofy. Jediné jejich škrábnutí nebo kousnutí infikuje zasaženého, který se okamžitě začne měnit v jejich druh. Alice a její vojenský tým má tři hodiny na to dokončit misi, než Nemrtví proniknou na povrch Země. Čeká je souboj s krvežíznivými bestiemi bez jakýkoli zábran a další děsivé překvapení v nitru laboratoře - zmutovaní psi a jiné výsledky experimentů. A ještě se proti nim postaví centrální počítač - Red Queen a ten, kdo to celé spustil. Dokáže tým překonat počítač, najít antivirus a ubránit se Nemrtvým? Kdo tohle peklo oživlého zla dokáže přežít? A kdo a kde je ten, jehož pomsta ohrožuje celé lidstvo?

Filmové zpracování populární hry plné akce, napětí a atraktivní hudby, přenáší zběsilé tempo celého dobrodružství na plátno a zachovává jedinečnost kultu jménem "Resident Evil".

Série Resident Evil: Resident Evil: Poslední kapitola [2017], Resident Evil: Odveta [2012] Resident Evil: Zatraceni [2012] Resident Evil: Afterlife [2010] Resident Evil: Rozklad [2008] Resident Evil: Zánik [2007] Resident Evil: Apokalypsa [2004] Resident Evil [2002]

Rozpočet filmu: $33,000,000
Oblast natáčení: Brandenburg, Berlín - Německo, Toronto, Ontario - Kanada
Žánry: Horor - Akční - Sci-Fi
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 62 %
Hodnocení dle csfd.cz: 68 %
Hodnocení imdb.com: 66 %

Viděli?
Komentáře k hororu . Rating 3.1 z 5 (8)
Podobné horory: