Horory - hlavní strana

Satan přichází

6 + 6 + 6 = 666
 

 
Hodnocení 2.3 z 5 (14):
hodnocení hororu Satan přichází
Index krve 3.1 z 5 (10):
hodnocení hororu Satan přichází
Faktor strachu 3.5 z 5 (14):
hodnocení hororu Satan přichází
Omen, The

Satan přichází

Horor USA, 2006, 110min
Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti.

Režie: John Moore
Hrají: Predrag Bjelac, Carlo Sabatini, Bohumil Švarc, Liev Schreiber, Giovanni Lombardo Radice, Baby a další..

Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu.

Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť. Film je založený na dnes již klasickém hororu Richarda Donnera Přichází Satan!

Rozpočet filmu: $25,000,000
Oblast natáčení: Praha - Česká Republika, Kroatia, Irsko, Itálie
Žánry: Horor - Thriller - Mysteriózní
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 46 %
Hodnocení dle csfd.cz: 54 %
Hodnocení imdb.com: 54 %

Viděli?
Komentáře k hororu Satan přichází. Rating 2.3 z 5 (14)
Podobné horory: