Horory - hlavní strana

Temné stíny

Každá rodiná má své démony.
 

 
Hodnocení 4 z 5 (2):
hodnocení hororu Temné stíny
Index krve 1 z 5 (2):
hodnocení hororu Temné stíny
Faktor strachu 2.5 z 5 (3):
hodnocení hororu Temné stíny
Dark Shadows

Temné stíny

Horor USA, 2012, 113min
Addamsova rodina zkřížená se seriálem True Blood (pravá krev) v režii Tima Burtona.

Režie: Tim Burton
Hrají: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green, Jackie Earle Haley, a další..

V roce 1752 vypluli Joshua (Ivan Kaye) a Naomi (Susanna Cappellaro) Collinsovi se svým synem Barnabasem (Johnny Depp - Z pekla [2001], Ospalá díra [1999], Devátá brána [1999]) lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine.

Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard (Eva Green). Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972.

Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer - Vlk [1994], Čarodějky z Eastwicku [1987], Pod povrchem [2000]) přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman (Helena Bonham Carter - Frankenstein [1994]), aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení.

V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins (Jonny Lee Miller - Dracula 2000 [2000], Byzantium [2012]) její pubertální dcera, rebelka Carolyn (Chloë Grace Moretz - Ať vejde ten pravý [2010], Carrie [2013] a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins (Gulliver McGrath). Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley (Noční můra v Elm Street [2010]) a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters v podání Belly Heathcote.

Rozpočet filmu: $150,000,000
Oblast natáčení: Anglie
Žánry: Horor - Komedie - Fantasy
Čsfd Imdb.com English

Hodnocení horrory.cz: 80 %
Hodnocení dle csfd.cz: 63 %
Hodnocení imdb.com: 62 %

Viděli?
Komentáře k hororu Temné stíny. Rating 4 z 5 (2)
Podobné horory: